1.Munkavégzéshez használt létrák és fellépők nyilvántartása
2. Raktárban használt polcok és tárolóállványok nyilvántartása
3. A hideg évszakban előforduló extrém időjárási körülmények miatt bekövetkező elakadások, torlódások a közutakon és az azokra való felkészülés
Az információ, kommunikáció, pénzügy, biztosítási tevékenység, szakmai, tudományos, műszaki tevékenység ágazatokban dolgozó munkavállalóknál nem ritka a munkavégzés céljából végzett közúti közlekedés. Azonban ez nem csak napsütéses, száraz időben történhet, hanem esős, havas, jeges útfelületen vagy éppen ködben, hóviharban is kénytelenek vagyunk közlekedni az utakon. Az ilyen időjárás nem csak a téli időszakban fordulhat elő…
4. Divat- és formatervezés kockázatai
A szakmai, tudományos és műszaki szaktevékenységek között található a divat- és formatervezés. A képernyő előtt végzett munkához hasonlóan, itt is sok esetben a munkavégzés ülve történik, csak nem egy íróasztalnál, egy monitor előtt, hanem a tervezőasztal mellett. Ezeken a munkahelyeken is fontos a megfelelő ergonómiai feltételek kialakítása és munkaközi szünetek beiktatása a végtagok és a hát expozíciójának megszüntetésére…
5. Fényképek előhívása
A szakmai, tudományos és műszaki szaktevékenység ágazatba tartozik a fényképészet. Felvetődhet a kérdés, hogy ennek milyen veszélyei lehetnek, ha a mai kornak megfelelő fényképezőgépek már digitálisak és egy memória egységre rögzítik a fényképet, nem pedig filmre. Ennek ellenére a fotók előhívása során még mindig vegyszereket használunk, de természetesen létezik már más módozat is, mint például a fotónyomtatás. Az elkészült digitális felvételt egy tintasugaras vagy lézer nyomtató segítségével jelenítik meg egy speciális nyomtató papíron, melyet hibásan ugyan, de fotópapírnak hívnak. A profi és művészi fotózásnál, különösen a kész fényképek egyes részleteiről készült nagyításoknál még a hagyományos, ténylegesen fotópapírra, vegyszerek segítségével előhívott képet alkalmazzák…
6. A meteorológusi munka kockázatai
A meteorológia a tudományok között az egyik legősibb. Őseink már kb. 2500 éve kutatják a légköri jelenségeket és azok kialakulásának, változásának okait, azonban az igazi áttörés csak kb. 300 éve történt meg, amikor feltaláltuk azokat a műszereket (barométer, hőmérő) melyek segítségével a mérések pontosabbak és a változások egyáltalán mérhetők lettek. Ekkor nyílt csak lehetőség a levegő hőmérsékletének és páratartalmának pontos megmérésére…
7. A természetfotózás kockázatai
Vannak, akik nem csak hobbi szinten és maguk valamint ismerőseik, barátaik örömére készítenek természetfotókat, hanem ezt hivatásos jelleggel, profi felszereléssel és a helyszín, illetve a megfelelő kameraszög, fénybeesés és művészi látásmód érzékeltetése okán különleges eszközök, járművek használatával végzik…
8. Régiség és ékszer becsüs
Felvetődhet a kérdés, hogy ez melyik szakágazathoz és hogyan kapcsolódik. A régiség és ékszer becsüs tevékenység a szakmai, tudományos, műszaki tevékenységhez kapcsolódik, mint szakmai tevékenység. Ennek okán indokolt az itt felmerülő kockázatokat megemlíteni…
9. Tűzoltó készülék negyedéves ellenőrzése
Az üzemeltetői ellenőrzést negyedévente kell elvégezni, melynek során az alábbi szempontok szerint kell ellenőrizni a kihelyezett tűzoltó készüléket.
Menjünk oda a kihelyezett tűzoltó készülékhez és nézzük meg azon az alábbiakban felsoroltakat szemrevételezéssel…
10. Kimutatás a tűzoltó készülékek negyedéves szemrevételezéssel történt ellenőrzéséről